30 ton złomu na godzinę

Dlaczego sprzęt tej firmy? BoLEFORT jest wiodącym producentem prasonożyc na świecie. Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i cieszy się nienaganną reputacją. A co ważne - tak, jak my, stawia na recykling złomu. Złomowiska w Polsce to coraz częściej profesjonalny, dochodowy biznes stawiający na ekologiczne rozwiązania. A pamiętajcie, że złom ze względu na nieregularność kształtów oraz ciężar potrzebuje odpowiednich maszyn. Dlatego wybrać trzeba najlepsze rozwiązania.  

Prasonożyce LEFORT ruszają do akcji

Jest to maszyna do cięcia każdego rodzaju złomu, od cienkich blach aż po wielkie elementy konstrukcyjne. Waży aż 300 ton i ma 25 metrów długości. Jej moc cięcia to 1200 ton dlatego też nie ma problemu z demontażem jakichkolwiek elementów. Wystarczy załadować kawałki złomu i… „wyprasować”. A prasonożyce są w stanie przerobić 30 ton złomu w ciągu godziny, co daje 300 ton dziennie. Została wyprodukowana w 2005 roku i do WE-MET-u przyjechała prosto z Londynu.  

Dzięki takim maszynom pracownicy złomowisk potrafią rozebrać na części pierwsze każdą maszynę - od kolektora do lokomotywy. Prasonożyce służą między innymi do spłaszczania i cięcia wagonów kolejowych czy szyn. Ale przede wszystkim wykorzystywane są przy rozbiórce samochodów. Taka maszyna spłaszcza złom, obcina i tnie na paski.

Produkty LEFORT wybierają najlepsi

Rodzinna firma LEFRT istnieje od 72 lat. Została założona w 1947 roku w Belgii. Od początku była postrzegana jako solidny i efektywny oraz wiodący lider na rynku przerobu złomu. Używa najnowocześniejszej inżynierii konstrukcyjnych oraz technologii przy produkcji maszyn najwyższej jakości. Wysoce wyspecjalizowana kadra inżynierów dostarcza maszyny światowej klasy, które zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, takich jak WE-MET. 

Recykling jest przyszłością świata

Nowoczesne przedsiębiorstwa stawiają na ekologiczne działania. Dlatego duże znaczenie przywiązują do recyklingu. W przypadku stalowych konstrukcji można odzyskać aż 80 procent stali. A ta mimo wielokrotnego przetwarzania nie traci na jakości. Produkcja tony stali ze złomu pozwoli zaoszczędzić 40 procent wody, zredukować produkcje ścieków i emisję zanieczyszczeń powietrza o prawie 90 procent, a także zaoszczędzić 1,5 tony rudy i pół tony koksu.  

Obecnie co druga tona stali wytworzona na świecie pochodzi ze złomu. Ma szerokie zastosowanie – można z niej zrobić kapsle, albo… samolot. 

Czym się zajmuje WE-MET

Prowadzi skup przede wszystkim surowców wtórnych: złomu stalowego i złomu metali kolorowych (miedź, mosiądz, brąz, aluminium, cynk, nikiel i ołów), a także zużytych akumulatorów i katalizatorów porcelanowych. Na życzenie klientów podstawiamy kontenery lub samochody samozaładowcze. Zajmujemy się także rozbiórką wielkich konstrukcji. Wysyłamy pracowników do cięcia i demontażu oraz sprzątamy place po rozbiórce. Oczywiście zajmuje się także demontażem i złomowaniem samochodów.

Wróć

 
facebook